Powrót do listy

Dziki Frank i zwierzęta domowe

Dziki Frank i zwierzęta domowe | autor: Discovery Communications
Dlaczego tak wiele osób adoptuje zwierzęta, aby traktować je jak dzieci? Czy pies powinien być ubrany i karmiony jak człowiek? Czy ta humanizacja jest pozytywna dla ludzi i zwierząt? Czy zwierzęta domowe są traktowane tak samo w mieście jak na wsi?
Nieustraszony poszukiwacz przygód spróbuje odpowiedzieć na to i inne pytania podczas swojej podróży przez kilka miast i miasteczek w Hiszpanii, takich jak Madryt, Barcelona i obszary wiejskie Kastylii i León.
W trakcie programu zobaczymy, jak niektórzy eksperci klasyfikują uzależnienie emocjonalne niektórych właścicieli zwierząt jako „znęcanie się nad zwierzętami” i ostrzegają przed denaturacją spowodowaną zamienianiem ich zwierząt domowych w „zwierzęta humanizowane”, którym przyznają prawa i przywileje własnych ludzi.
Frank odwiedzi sklep w Madrycie, który sprzedaje najbardziej ekskluzywne akcesoria i akcesoria dla zwierząt: płaszcze przeciwdeszczowe, naszyjniki z diamentami i legowiska przywiezione z Włoch. Tam porozmawia z Ignacio Nonellem, właścicielem lokalu, który wyjaśni mu duże zapotrzebowanie na tego typu produkty, a zwłaszcza o tej porze roku. „Wiele psów jest na świątecznej kolacji z założonymi muszkami” - mówi.